NFL
Philadelphia at Washington, 1 p.m.
Oakland at Tennessee, 1 p.m.
Arizona at Detroit, 1 p.m.
Atlanta at Chicago, 1 p.m.
Pittsburgh at Cleveland, 1 p.m.
Jacksonville at Houston, 1 p.m.
N.Y. Jets at Buffalo, 1 p.m.
Baltimore at Cincinnati, 1 p.m.
Indianapolis at L.A. Rams, 4;05 p.m.
Seattle at Green Bay, 4;25 p.m.
Carolina at San Francisco, 4;25 p.m.
N.Y. Giants at Dallas, 8;30 p.m.
---
MLB
American League
Detroit (Sanchez 3-3) at Toronto (Happ 7-10), 1;07 p.m.
Tampa Bay (Cobb 10-9) at Boston (Porcello 9-16), 1;35 p.m.
Minnesota (Colon 6-11) at Kansas City (Vargas 14-10), 2;15 p.m.
N.Y. Yankees (Montgomery 7-7) at Texas (Griffin 6-5), 3;05 p.m.
Houston (Keuchel 12-3) at Oakland (Graveman 4-4), 4;05 p.m.
L.A. Angels (Bridwell 7-2) at Seattle (Ramirez 5-5), 4;10 p.m.
Baltimore (Hellickson 8-8) at Cleveland (Bauer 15-8), 8;05 p.m.
National League
Cincinnati (Romano 4-6) at N.Y. Mets (deGrom 14-9), 1;10 p.m.
Miami (Despaigne 0-3) at Atlanta (Dickey 9-9), 1;35 p.m.
Philadelphia (Lively 3-5) at Washington (Strasburg 12-4), 1;35 p.m.
Pittsburgh (Nova 11-12) at St. Louis (Wacha 11-7), 2;15 p.m.
Milwaukee (Davies 16-8) at Chicago Cubs (Hendricks 6-4), 2;20 p.m.
Colorado (Chatwood 6-12) at L.A. Dodgers (Hill 9-7), 4;10 p.m.
San Diego (Perdomo 7-9) at Arizona (Ray 12-5), 4;10 p.m.
Interleague
San Francisco (Bumgarner 3-7) at Chicago White Sox (Fulmer 1-1), 2;10 p.m.
---
MLS
Sporting Kansas City at Columbus, 1 p.m.
FC Dallas at Atlanta United FC, 3;30 p.m.
Los Angeles at Seattle, 9 p.m.
---
GOJHL Showcase in Brantford
St. Marys vs. Guelph, 10:30 a.m.
Fort Erie vs. Sarnia, 10:30 a.m.
Thorold vs. St. Thomas, 11 a.m.
Brampton vs. Komoka, 1:30 p.m.
Stratford vs. Welland, 1:30 p.m.
Leamington vs. Waterloo, 2 p.m.
Caledonia vs. Chatham, 4:30 p.m.
Strathroy vs. Pelham, 4:30 p.m.
LaSalle vs. Listowel, 5 p.m.
Buffalo vs. Brantford, 7:30 p.m.
London vs. Elmira, 7:30 p.m.
Kitchener vs. Niagara Falls, 8 p.m.
---
PJHL Pollock Division
Mitchell at Kincardine, 3:50 p.m.
---
Bluewater Fastball Year End Tournament in Chepstow
Loser Bracket 3rd round-Elmwood vs. Chepstow, 10 a.m.
Loser Bracket Semi Final-Durham vs. Winner of Elmwood/Chepstow, 12 p.m.
Final-Wiarton vs. Winner of Loser Semi, 2 p.m.